Osvětlovací technika Vít Pavlů - klikněte pro návrat na hlavní stránku Osvětlovací technika Vít Pavlů - klikněte pro návrat na hlavní stránku

Světlo porozumění - Oneness Light

světlo Světlo porozumění OTV Pavlů zajišťovala ozvučení a osvětlení ve Španělské synagoze a venkovní osvětlení obou historických budov. Přáním organizátorů bylo propojit oba domy nejen programem hudebním, ale i takovým způsobem, aby bylo zřejmé, že se jedná o společnou akci. Volba padla na exteriérové  osvětlení. Protože se z architektonického hlediska jedná o dvě rozdílné stavby bylo řešení osvětlení skutečnou výzvou. Rozhodli jsme se pro decentní slavnostní osvětlení realizované inteligentními reflektory, které obě stavby zalily rastrovaným světelným paprskem. Pro dynamické světelné propojení budov byly použity inteligentní pohyblivé reflektory jejichž paprsky přejížděly z jedné budovy na druhou. Nasvícení kostela i synagogy přispělo k jedinečné atmosféře večera.

Světlo porozumění

“Noc, kdy skončila válka. Magický čas porozumění a sounáležitosti. Noc naděje. Noc bez bariér. SVĚTLO POROZUMĚNÍ je oslavou této magické noci plné nadějí a víry.” Tato slova byla mottem akce v Španělské synagoze a v kostele Svatého ducha při příležitosti výročí konce 2. světové války. Půlnoční koncert se uskutečnil 8. května 2006 a organizovali ho: Bejt Praha, Židovské muzeum a kostel Svatého ducha. Hudební vystoupení probíhalo souběžně na obou místech ve Španělské synagoze a v kostele Svatého ducha. Vystoupili při něm mimo jiné: Iva Bittová, Marian Varga, dětský pěvecký sbor Větrník, Alexandr Shonert a chrámový pěvecký sbor kostela Svatého ducha.

OTV Pavlů zajišťovala ozvučení a osvětlení ve Španělské synagoze a venkovní osvětlení obou historických budov. Přáním organizátorů bylo propojit oba domy nejen programem hudebním, ale i takovým způsobem, aby bylo zřejmé, že se jedná o společnou akci. Volba padla na exteriérové osvětlení. Protože se z architektonického hlediska jedná o dvě rozdílné stavby bylo řešení osvětlení skutečnou výzvou. Rozhodli jsme se pro decentní slavnostní osvětlení realizované inteligentními reflektory, které obě stavby zalily rastrovaným světelným paprskem. Pro dynamické světelné propojení budov byly použity inteligentní pohyblivé reflektory jejichž paprsky přejížděly z jedné budovy na druhou. Nasvícení kostela i synagogy přispělo k jedinečné atmosféře večera.

Bez nadsázky můžeme říci, že bez kreativního venkovního osvětlení by se jednalo o další zajímavou, ale běžnou akci. Všem návštěvníkům i náhodným chodcům bylo zřejmé, že se jedná o mimořádnou a atraktivní událost.

světlo

světlo

světlo

světlo

světlo

Vyhledávání:
Přihlášení k odběru novinek e-mailem:
Zvolte výrobce: